Nová verze Portálu pro vhodné uveřejnění byla nasazena

Na Portálu pro vhodné uveřejnění došlo k nasazení verze 5.0, která přináší nový moderní vzhled, mnoho praktických funkcionalit, a také změny VOP a ceníku služeb.

PVU poskytuje služby pro tisíce uživatelů, kterým chceme usnadnit práci i orientaci v portálu. Po pěti letech tedy přicházíme s novým vzhledem, zapracovali jsme na grafice i uživatelské přívětivosti. Portál je nyní, díky novému responsivnímu designu, plně kompatibilní s mobilními zařízeními, lépe a rychleji se načítá, a poskytuje tak funkční a spolehlivou platformu pro práci s veřejnými zakázkami.

Součástí nové grafiky portálu je také praktický rozcestník, který mají zadavatelé k dispozici po přihlášení. Ten ještě více zjednoduší orientaci v PVU – uživatelé se mohou jedním kliknutím dostat tam, kam zrovna potřebují.

V této verzi můžeme v PVU přivítat virtuální asistentku EVU. Ta je schopna uživatelům pomoci při tvorbě dokumentace i vypisování zakázek. S použitím prvků strojového učení a umělé inteligence jí budeme postupně doplňovat znalosti, aby se stala užitečnou pomocnicí jak zadavatelům, tak dodavatelům, kteří PVU používají.

Do portálu také přibyla nová a ze strany zadavatelů velmi žádaná funkcionalita zadávacího postupu užší řízení. To představuje možnost využívat plně elektronický dvoufázový postup výběru toho nejvhodnějšího dodavatele.

Vzhledem ke snaze udržet výkon a kvalitu PVU na vysoké úrovni jsme se rozhodli změnit počty zakázek, které mohou mít uživatelé v systému dle jimi zvolené úrovně služeb uložené. Tato verze pak do portálu přináší funkcionalitu skartace zakázek. Zadavatelé tak mají možnost nenávratně odstranit zakázky, které již není potřeba evidovat, a tím uvolnit své úložiště.

Je však potřeba mít na paměti povinnost uchovávání dokumentace o zadávacím řízení (ať už dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek nebo např. dle dotačních pravidel).

 

Připomínáme, že součástí nové verze PVU 5.0 jsou i změny Všeobecných obchodních podmínek (VOP) a ceníku, které vešly v platnost 1. 10. 2021. Možnost bezplatného využívání portálu pro méně než 5 uložených zakázek zůstává zachována. Počet současně uložených zakázek v balíčku Profi je omezen na maximálně 19 zakázek.

 

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nám neváhejte napsat na podpora@qcm.cz.

Věříme, že nová verze bude velkým přínosem pro tisíce uživatelů Portálu pro vhodné uveřejnění.