Představujeme mobilní aplikaci Veřejné zakázky PoDo

Měsíc červen přinesl kromě hezkého počasí také jeden zbrusu nový přírůstek do portfolia QCM – mobilní aplikaci Veřejné zakázky Portálu Dodavatele.

Systém Portál Dodavatele vyvíjíme od konce roku 2020 coby místo, které poskytuje všechny služby k veřejným zakázkám v České republice. Díky přímému napojení na systémy zadavatelů, přes které zakázky vypisují, portál funguje jako spolehlivý pomocník při vyhledávání konkrétních zakázek, upozorňovaní na nově vypsané zakázky apod.

Nyní představujeme novou mobilní aplikaci, která přináší tyto funkce do mobilních zařízení, a dále rozšiřuje možnosti webového Portálu Dodavatele. Výhodou aplikace bude zejména možnost okamžitého doručení informací o nových nebo změněných zakázkách do mobilního zařízení. Uživatelé tak budou ihned upozorňováni na nové zakázky pomocí notifikací přímo v prostředí jejich mobilu. Aplikace dále umožní hlídat konkrétní zakázku nebo informovat o veřejných zakázkách určitého typu, a to podle nastavených preferencí. Dodavatelé si mohou u zakázek zobrazit všechny detailní informace včetně zadávací dokumentace, informace o zadavatelích apod.

Další výhodou je snadné přihlášení do aplikace, a to přes službu Centrální databáze dodavatelů ekosystému FEN. Pokud má již dodavatel registraci v CDD, do aplikace se přihlásí snadno a rychle prostřednictvím jednoho účtu.

Prémiové funkce je možné dokoupit v balíčcích Profi nebo Premium, díky kterým uživatelé získají mnoho užitečných zlepšení. Rozsah poskytovaných služeb v aplikaci pak záleží na úrovni předplatného, který má uživatel zakoupený na webovém Portálu Dodavatele. Mobilní aplikaci je však možné pro základní přehled o veřejných zakázkách využívat i anonymně bez přihlášení.

Věříme, že se nová mobilní aplikace stane nepostradatelným pomocníkem všech dodavatelů, kteří si chtějí usnadnit práci, a mít všechny aktuální informace o veřejných zakázkách u sebe „v kapse“.