Ohlédnutí za QCM konferencí: jaro 2024

QCM Konference
Ohlédnutí za QCM konferencí: jaro 2024

QCM konference: jaro 2024 - Jaké poznatky a trendy se otevřely?

Jarní QCM konference zaměřená na klíčová témata veřejných zakázek se uskutečnila dne 16.4.2024 v hotelu Occidental v Praze. Tato událost přilákala široké spektrum účastníků z veřejného i soukromého sektoru, kteří se chtěli dozvědět více o aktuálních postupech, trendech a výzvách v oblasti veřejných zakázek.


Konference QCM se zaměřila na několik klíčových témat:


Věstník veřejných zakázek

V této části byli účastníci seznámeni s podporou nového Věstníku ze strany provozovatele SNE (Spojené nástroje elektronické s.r.o.), propracovaným systémem odborných školení poskytovaných společností QCM školení s.r.o. a elektronickými formuláři e-forms, které byly pro tvorbu Věstníku použity. 


E-ZAK a na co se můžete těšit v roce 2024 

Přednášející Ing. Lucie Žídková a Bc. Matěj Herůdek představili novinky v nástroji E-ZAK a to Dynamický nákupní systém, úpravy v Systému Kvalifikace, možnost nastavení E-katalogů v rámci použití Dynamického nákupního systému a také hlavní výhodu E-ZAKu, kterou je soulad s Národní strategií veřejného zadávání v České republice pro období 2024–2028.


Moderní nakupování prostřednictvím veřejných zakázek

 Vedoucí vývoje produktů a implementace projektů Ing. Petr Šuráň prezentoval výhody moderních nákupů pomocí veřejných zakázek a nástrojů společnosti QCM – Portál pro vhodné uveřejnění, Portál Dodavatele, Portál občana a další.


Manažer veřejných zakázek a nakupování pod lupou

Nástroj Manažer veřejných zakázek, který poskytuje reporting a rychlý přehled nad veřejnými zakázkami a je určen primárně pro státní sektor, představil hostům Michal Bělohlávek. 


Zveřejňování údajů o zakázce: jak využít data v praxi

Velmi zajímavou část konference představující přínos dat a měřitelnost výkonu veřejných zakázek měl host PhDr. Bc. Jan Vašek, PhD., MSc. et MSc., PGDip.


Hlavními poznatky a trendy, které se objevily během konference, byl rostoucí tlak na transparentnost ve veřejných zakázkách a nutnost dodržování etických standardů, rostoucí role digitálních technologií v realizaci veřejných zakázek a zjednodušení procesů jako podpora pro malé a střední podniky na účasti ve veřejných zakázkách. 


Konference QCM: jaro 2024 byla nejen příležitostí k získání nových znalostí a kontaktů, ale také příležitostí k aktivní diskuzi a vyjádření názorů na aktuální trendy v oblasti veřejného zadávání. Je jasné, že tato událost byla inspirativní a informativní pro všechny zúčastněné, a že se v nadcházejících období očekávají další změny a inovace v této důležité oblasti veřejné správy. 
Zaujal vás tento článek? Napište nám.

* Povinná pole