Podzimní analýza veřejných zadavatelů

V půlce září jsme opět provedli průzkum zadavatelů veřejných zakázek, resp. toho, jaké nástroje používají k jejich administraci. Od 18. října totiž musí komunikace ohledně veřejných zakázek probíhat výhradně elektronicky, k čemuž slouží právě elektronické nástroje. A jak tato podzimní analýza dopadla? Pro QCM velmi dobře.

Údaje ke dni 17. 9. 2018 ohlašovaly, že velká část zadavatelů veřejných zakázek využívá elektronické nástroje poskytované naší společností. Z celkových 20 172 profilů registrovaných ve Věstníku je 8 462 profilů spravovaných nástrojem od QCM. Dosáhli jsme tak historicky nejvyšší tržní penetrace, a to 42%, což je o 154 profilů více než při analýze z července.

Druhým nejpoužívanějším nástrojem je profilzadavatele.cz, a to s 26%. O pomyslné třetí místo se pak dělí Tender Systems a Otidea, které využívá 9% zadavatelů.

Z portfolia firmy QCM jsou nejužívanějšími elektronickými nástroji Portál pro vhodné uveřejnění a E-ZAK. Na nejrozšířenějším PVU je zaregistrováno více než 6 a půl tisíce profilů, na E-ZAKu pak necelých 2 tisíce profilů.

Na tržní penetrace jednotlivých poskytovatelů se můžete podívat na přehledném grafu.

 

Čísla vyplývající z podzimní analýzy jsou velmi motivující a my vám za ně děkujeme! Budeme se i nadále snažit poskytovat vám nadstandardní služby a doufáme, že zimní výzkum přinese ještě lepší výsledky.